Przejdź do głównej zawartości

Chodź tu, powiem Ci co to za blog.  Po nazwie bloga można się domyślić, że nie pisze go profesjonalna krawcowa. Tak to nie ja.  Jestem zwykłym amatorem i daleko mi od doskonałości, prosty szew potrafię sknocić. Ale wiesz co? Uwielbiam stukot maszyny, krojenie materiału, sam proces tworzenia dlatego nadal to robię, pomimo wielu porażek. Nawet jeśli efekty nie są zadowalające, wiem, że nie przestanę!


 Krótka historia bloga, a bardziej histeria, moja.  


 Był maj 2015. Zaczęło się od tego, że po uszyciu jednej sukienki na zajęciach kroju i szycia, sierdziłam, że będę pisać bloga.  Przecież wszystko wiem i umiem. I pisałam, z błędami językowymi i merytorycznymi. Potem przyszedł moment zwątpienia, przecież ja NIC nie umiem. No i długa nieobecność, jednak bloga nie usunęłam, w głębi mojego serdaczka czułam, że trzeba będzie wrócić i zacząć od początku. Jest lipiec 2017 i kroję, zszywam i piszę ta historię od początku, jednak nie usuwam starych postów, tak tych z błędami. Chce pamiętać o błędach, żeby już nigdy ich nie popełnić. 

Idee.


Jeśli jeszcze to czytasz, a zakładam, że jesteś jednym z nielicznych to warto wspomnieć Ci o idei. Bo przecież wszystko powinno chyba jakąś mieć. Moja jest prosta i dość banalna. Pokazać, że nie warto sie poddawać, wszytko potrzebuje czasu, szczególnie nauka szycia i pisania. Chcę pokazać, że zdrowy dystans do siebie jest potrzebny. Oprócz tego, chcę udowodnić, że szycie i DIY jest cool, warto je robić, dla własnej satysfakcji i samorozwoju.  

Co tu znajdziesz?


Nic szczególnego, na pitereście znajdziesz fajniejsze i ładniejsze DIY, jednak myślę, że moje szalone podejście zachęci Cię do zostania tu o minute dłużej. 

Dzięki za Twój czas!
Pozdrawiam
Szalona KrawcowaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zwolnienie z teorii dało mi kopniaka do przodu.

Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o czymś co jest dla mnie szalenie ważne. Zmieniło moje życie, pogląd na świat i dało mi szansę rozwinąć się. Powolutku zaczniemy od początku.
Przeciętna dziewczyna.
Nigdy nie wyróżniałam się za bardzo. W podstawówce miałam słabe oceny, moje dyktanda były całe czerwone, jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam. Pod koniec gimnazjum poczułam, że pora coś zmienić. Postarałam się o czerwony pasek, jedyny w życiu. W liceum jednak zaczęły się imprezy, uczyłam się przeciętnie. W drugiej liceum koleżanki brały udział w takiej olimpiadzie. Miała fajną nazwę Zwolnieni z Teorii, od razu chciałam brać w tym udział. Okazało się pod koniec, że wygrały jakąś nagrodę. OK. Poczytałam o tym. Trzeba zrobić projekt społeczny. Za rok miała w głowie swój własny projekt.
Potęga Pasji

Pomysł był prosty. Uwielbiam ludzi z pasją. Sama już wtedy raczkowałam ze swoją. Chciałam zainspirować młode osoby, do odkrycia jej w sobie. Poprosiłam koleżankę, żeby działała ze mną. Jakimś c…

Jestem dla siebie dobra, a Ty dla siebie?

6.09
Drogi pamiętniczku. pogoda słaba, waga ta sama, czyli ciężka Dziś stwierdziłam, że.... Ojej, to nie tu.
To będzie trochę lukrowy post, więc weź coś kwaśnego i czytaj. Możesz też nie czytać, obejrzeć fotki i wsio. Co wolisz. Chciałabym dziś powiedzieć Ci, że u mnie jest ostatnio jak na karuzeli. Jest to jedak ten dobry stan. Kiedy wszystko jest kolorowe i przyjemne. Jeszcze nie zrywa mnie na... Wiesz o co mi chodzi? Na pewno. Wszystko powolutku idzie w dobrą stronę i cieszę się jak małe bobo. Nie jestem najchudsza, oj nie. Nie jestem też mis świata, nie, mądra niestety też nie,przyczaj ostatnie posty, nie usuwam ich tylko z jednego powodu. Chcę pamiętać. To co działo się w mojej głowie kilka lat temu. Popatrzeć na to z uśmiechem, trochę politowania, trochę z łezką w oku. I powiedzieć „tak teraz jest lepiej, będzie jeszcze lepiej”. Bo zmieniamy się. to pewne. Wewnętrznie, a pisanie bloga, bądź robienie czegoś twórczego to najlepszy miarodajny test tych zmian. Bo już wiem, ż…

Wyzwania szalonej, bo tak naprawdę jeszcze nie krawcowej.

Nie było mnie tu już dłuższy czas. Teoretycznie głównym powodem była moja matura. Kto mnie lepiej zna ten wie, ze uczyłam się raczej w przerwie od oglądania seriali, przeglądania fejsa etc. Wyniki matury to potwierdzają, na szczęście dostałam się na studia które sobie wybrałam.   Udało mi się jednak w tym okresie coś całkiem wartościowego. Projekt, w ramach olimpiady zwolnieni z teorii, potęga pasji. Robiąc go nauczyłam się oczywiście wiele rzeczy i poznałam bliżej osoby które są zafiksowane swoimi pasjami, to zmotywowało mnie do zmian. Na początku musiałam jednak spojrzeć prawdzie w oczy.